Naši absolventi patří k nejlépe honorovaným vysokoškolákům - 24.5.2011

Absolventi Vysoké školy podnikání, a. s., patří k nejlépe placeným absolventům domácích vysokých škol. Po čtyřletém působení v praxi vykazují průměrný měsíční plat ve výši 41 227 Kč.  Vyplývá to ze statistiky, kterou nedávno zveřejnil deník Mladá fronta Dnes a která sledovala, jak jsou na tom mladí vzdělaní lidé z veřejných i soukromých vysokých škol. Zatímco nejčastější plat českého absolventa činí 29 241 korun, nejvyšší výdělky přesahující 70 000 Kč dostávají bývalí studenti některých soukromých škol. Naší absolventi si vedou v pomyslném žebříčku velmi zdatně, zaujímají třetí místo za dřívějšími studenty University of New York in Prague a Vysoké školy mezinárodních veřejných vztahů Praha. Ze šetření oslovených také vyplynulo, že dalšími atraktivními profesemi z pohledu platových příležitostí jsou informatici, právníci, jaderní fyzikové aj.

"UNKNOWN_AUTHOR"