Naši studenti jsou podnikaví již během studia. - 1.12.2014

Je možné realizovat své plány a vize během studia na vysoké škole?

Přednáška na akademické půdě na téma Startup vedená doc. Krajčíkem nás postrčila k odstartování vlastního projektu. Pan docent nám následně věnoval mnoho konzultací s cennými radami a výsledkem byl zformulovaný nápad a přihláška do Greenlightu. Co to je Greenlight? Podnikatelský akcelerátor, který mění nápady v existující firmy.

Potřebnost podobných programů nám osvětlila  na návštěvě školy dynamická firma PresentiGO (mimo jiné vítěz loňského kola Greenlight), která se věnuje propojení prezentační technologie a managerských systémů. Na základě spolupráce právě s PresentiGO jsme založili náš projekt GoPreview.

GoPreview

Tým studentské společnosti GoPreview pod vedením doc. RNDr. Vladimíra Krajčíka, Ph.D.

Dále jsme navštívili nejúspěšnější startupovou firmu v ČR, Webnode, kde jsme se společně s ostatními účastníky akcelerátoru dozvěděli, jak podnikají nejlepší. Další část programu se konala v příjemných prostorách moravských vinných sklípků, kde následoval blok přednášek a konečně vlastní prezentace našeho projektu. Nesmírně si ceníme velice kladných ohlasů k naší dosavadní práci, stejně tak mimořádně stimulující atmosféry v prostředí kreativního a inovativního kolektivu.

Z prezentace na naší škole pro nás začal velice zajímavý projekt. Již nyní, krátce po přihlášení do soutěže jsme měli jedinečnou možnost získat cenné informace a postřehy od prosperující společnosti.

Adam Pavlínek za celý tým studentské společnosti.

Tomáš Wojech