Ubytování a stravování

Ubytování

Vysoká škola podnikání, a.s. diponuje vlastním ubytovacím zařízením kolejního typu, které je vzdáleno cca 10 min. chůze od budovy školy. Rovněž je možno mezi kolejemi a školou využít MHD.
Objekty, ve kterých se ubytovací kapacity nachází prošly v roce 2008 velmi náročnou komplexní rekonstrukcí. Díky této přestavbě je stávající kapacita 157 lůžek převážně ve 2-lůžkových pokojích (52 pokojů=104 lůžek). K dispozici je také 10 dvoulůžkových apartmá (20 lůžek), 10 třílůžkových pokojů (30 lůžek), jeden bezbariérový jednolůžkový pokoj (1 lůžko) a jeden dvoulůžkový bezbariérový pokoj (2 lůžka). Všechny pokoje a apartmány mají vlastní sociální zařízení a kuchyňský kout vybavený elektrospotřebiči (lednička, varná deska, mikrovlná trouba). K vybavení pokojů patří internetové přípojky a přípojky na digitální TV a rozhlas.

Součástí areálu je vlastní parkoviště s kapacitou 50 parkovacích míst. V bezprostřední blízkosti ubytovacího zařízení je zastávka MHD s přímým a krátkým (cca 10 min.) spojením do centra Ostravy.

Veškeré informace je možno získat na: Studentská Residence Slezská

 

Stravování

V budově školy je stravování zajištěno bufetem ve 3. podlaží. V budově školy jsou rovněž automaty na studené a teplé nápoje a cukrovinky.

Pro studenty jsou k dispozici také veškeré menzy v Ostravě provozované Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava (VŠB - TUO) a Ostravskou univerzitou (OU). Podmínky jsou pro naše studenty stejné jako mají studenti výše uvedených veřejných vysokých škol.

Nejbližší menza je vzdálena cca 800 m od budovy školy na kolejích Ostravské univerzity na Hladnově (Kranichova 22, Ostrava-Slezská Ostrava).

Nutné je pouze předložit studijní průkaz (index) a řídit se pravidly stanovenými menzami, kde rovněž získáte veškeré informace.